Futbol Fanatikleri Neden Beyinsiz?

Dünyanın aşırı dincilerle beraber büyük ihtimal en gerizekalı, en beyinsiz, en boş kesimi futbol fanatikleri…

Bir tribün dolusu moronu 90 dakika boyunca ana bacı birilerine küfür ederken ya da bir grup salağın sabahtan akşama kadar FB mi GS mi diye tartıştığını düşünebiliyor musunuz?

Bütün beyinsiz ve gerizekalılar gibi rakiplerine hep bel altından saldırıyorlar. Çünkü beyinleri(!) karşısındakine yapıcı bir eleştiri sunabilecek kapasiteye sahip değil. Siyasette bir kişi diğerine bel altından saldırınca hemen pis ve kötü ilan ediliyor da neden futbolda normal karşılanıyor? Çünkü futbol fanatikleri beyinsizliği normalleştirmiş.

Eğer bir gerizekalı "FB'nin amblemi neden yuvarlak?" gibi bir şempanzenin bile aptalca bulacağı bir grup açıyor ve 150.000 küsür şahsiyet o gruba giriyorsa, erkekler utanmadan kızlarını, sevgililerini veya eşlerini dakika başı küfür edilen maçlara getiriyorsa, bir takım maça çıkarken taraftarları rakip takımın adını verip sanki kadın olmak aşağılık bir şeymiş gibi "X'in kocası geliyor" diyorsa yani bunlar kendi annelerini bile aşağılayabilecek kadar sefil yaratıklarsa ve sayıları bu kadar çoksa "insan düşünen bir hayvandır" tanımından "düşüneni" çıkarmamız gerekmez mi?

Bu varlıklar dünyaya iki bacak arasından baktıkları ve insanları cinsel obje olarak gördükleri için insanların "kalpleri ve beyinleri" onlar için önemli değil. Önemli olan ne kadar erkek oldukları veya yatakta ne yaptıkları. O yüzden birbirlerini aşağılamak için karşı tarafı ya kadın, ya da eşcinsel yapıyorlar. En ilkel insan tipi. Tabi insan sayabilirsek.

Nedir bir takıma sizi bu kadar bağlayan? O takım kazanınca siz para mı kazanıyorsunuz? Açlar mı doyuyor, fakirlik mi bitiyor, işsizler iş mi buluyor? Yolsuzluklar mı engelleniyor? Hiçbiri olmuyor ama birileri futbolu, fieastayı ve daha başka bir sürü şeyi kullanarak sizin gibi gerizekalıları uyuturken, dünyayı başkaları için daha berbat bir yer haline getirmek pahasına kendi güç ve paralarını artırıyor. Siz uyurken! Ve bunu anlayamayacak aptallarsınız.

Dünyada o kadar problem varken açlık, yoksulluk, çevre kirliliği, felaketler varken gözü futboldan başka bir bok görmeyen; bu sefil zavallı hayatında övünecek hiçbir boku olmadığı için sürekli bel altından saldıran bu futbol fanatikleri bence insanlığın yüz karası…

Türkiye'nin ortalama zekasını yükseltmek için herhangi bir maçın ortasında 50 ton dinamit patlatın! Fareler bunlardan zekidir.

Not: Adam gibi takım tutanlar üstüne alınmasın.

Bir cevap yazın